Projekt #coztymIT?! startuje a ja zachęcam Cię do wzięcia w nim udziału!

Cześć nazywam się Łukasz Sutuła i witam Cię w #coztymIT?! poprzez które, będę starał się realizować  bardzo prostą w swych założeniach misję – chcę abyś czerpał większą radość z pracy w obszarze software developmentu dzięki zdobywaniu wartościowej wiedzy oraz budowaniu kompetencji w sposób przystępny a zarazem skuteczny.

Jednym z głównych celów #coztymIT?! jest omawianie zagadnień, które pozwolą Ci  stać się lepszym, bardziej świadomym i efektywnym specjalistą oraz poprawią komfort pracy Twojej oraz Twojego zespołu.

Oczywiście określenie „wartościowa wiedza” jest kluczowe. Wąskie konteksty i uogólnienia nie powinny być akceptowane w drodze do profesjonalizmu i tak też będą konstruowane przekazywane treści. Szeroka perspektywa i umiejętne podejmowanie trafnych decyzji jest tu kluczem do sukcesu.  

Będziemy realizować tematy, które urosły już do rangi mitycznych i kontrowersyjnych, a których omówienie pobudza do zadawania kluczowego dla rozwoju pytania – „Dlaczego?”. Pytania, które warto zadać nawet kilkukrotnie (5xWHY). 

Praktyka czyni mistrza a więc nie można pominąć roli jaką pełnisz właśnie Ty. Na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę i jakie działania możesz podjąć aby czuć większą satysfakcję z doskonalenia własnego warsztatu pracy. 

#coztymIT?! powstało aby budować szeroko rozumianą świadomość techniczną w pracy zespołów dostarczających oprogramowanie. Nie tylko programistów a wszystkich zaangażowanych w potencjalny sukces i zadowolenie z tego, że nie tylko u mnie działa 🙂 

Tematy będą omawiane zgodnie z poniższym formatem

  • Podejmowany temat i zaznaczenie jego wartości
 

 

  • Wskazówki dotyczące Twojej roli, działań i technik, na które powinieneś zwrócić uwagę

 

  • Mity, elementy których wyjaśnienie jest kluczową sprawą w omawianym obszarze

 

  • Dodatkowe argumenty i podsumowanie tematu.

 

 

Mam nadzieje, że suma moich wieloletnich doświadczeń oraz osobista motywacja związana z budowaniem świadomości technicznej pomoże również Tobie a blog będzie interesujący i wartościowy. 

Tematy jakie poruszę w najbliższym czasie: 

  1. Manifest Agile?! A gdzie się podziało „oprogramowania zwinnego”?!
  2. Software Craftsman czyli rola rzemieślnik we współczesnym IT. 
  3. Wizualizacja w software developmencie

Dziś moja misja przybiera postać projektu #coztymIT?! i mam nadzieje, że będziesz mi towarzyszył 🙂 

Zaczynamy! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *